Přestavlky u Čerčan
Přestavlky u Čerčan

Hlášení rozhlasu - 22.10.2020 - Nová nařízení vlády ČR

Vážení spoluobčané, vláda ČR včera opět zpřísnila koronavirová  opatření, která jsou platná od dnešního dne a to 22.10. 2020 od šesté hodiny ranní. Vláda nařídila zavřít část obchodů a zpřísnila pravidla pro setkávání lidí, také byl zakázán volný pohyb osob s vydaným upřesněním.

Vláda zakázala volný pohyb s vyjímkou: cest do zaměstnání, nezbytných cest za rodinou a blízkými, cest nezbytně nutných k obstarávání základních životních potřeb pro sebe či své blízké, cest k lékaři či do zařízení sociálních služeb, neodkladných cest na úřad, cest do přírody, do parků či na chaty, cest za účelem vycestování z ČR, účasti na svatbě a pohřbu (v počtu ne vyšším než 10 osob) či návštěvy hřbitova, cest zpět do místa svého bydliště.

Dále vláda zakázala :maloobchodní prodej a prodej ,poskytování služeb v provozovnách, což se dotkne třeba prodejen oblečení a bot nebo papírnictví a hračkářství, řada obchodů má však výjimku, což platí třeba pro prodejny potravin, lékárny, drogerie nebo prodejny krmiva pro zvířata, železářství, prodejny domácích potřeb či galanterie a otevřeno mohou mít třeba také květinářství,  ze služeb musí zavřít třeba kadeřníci, naopak otevřeno mohou mít pohřební služby, autoservisy nebo zámečnictví, dále vláda uložila orgánům veřejné moci a správním orgánům, aby přešly na omezený provoz a omezily kontakt zaměstnanců s veřejností.

Obecní úřad pro občany je na dále otevřen za předpokladu dodržování vydaných nařízení. Ve všech případech, kdy je to možné bude upřednostňován písemný, elektronický nebo telefonický kontakt před osobním. Knihovna v Přestavlkách je od dnešního dne pro veřejnost uzavřena.

Nadále trvá nabídka naší pomoci pro spoluobčany v poskytování nákupů či zajištění potřebných služeb, kdy tímto vyzívám všechny hlavně ohroženou skupinu osob, aby neváhali této nabídky využít, jde nám hlavně o vaše zdraví. 

Vážení spoluobčané tímto vás žádám a prosím dodržujme vydaná nařízení, respektujme je a buďme ohleduplní ke svému okolí. Nákaza Covid - 19 se šíří kolem nás a proto tuto situaci berme vážně. Každý máme jiný názor a každý bereme nákazu jinak, ale asi se všichni shodneme na tom, že zdraví nás, našich blízkých a všech občanů je to nejdůležitější a o to nám všem jde.

Závěrem vám všem přeju hodně zdraví, pohody a klidu, věřím, že vše zvládneme a bude zase dobře.

Datum vložení: 22. 10. 2020 16:00
Datum poslední aktualizace: 22. 10. 2020 16:00
Autor: Jan Mikulanda

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
1
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Svátek

Svátek má Barbora

Zítra má svátek Jitka

Aktuální počasí

Počasí dnes:

4. 12. 2020

zatazeno

Bude oblačno až zataženo. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Mapový portál

GObec

logo SMS ČR