Integrace PID - návrh jízdních řádů

autobus

Termín realizace integrace PID je stanoven na 1. dubna 2022.

PROČ BYLA INTEGRACE ODLOŽENA A KDY BUDE REALIZOVÁNA?

Termín realizace byl posunut na základě časové náročnosti administrativního procesu a zapracovávání požadavků jednotlivých dotčených obcí.

Aktuální předpokládaný termín realizace je stanoven na 1. dubna 2022.

KDE NAJDU NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY?

Naše připomínky z předešlého kola byly v rámci provozních možností zapracovány do aktualizovaných jízdních řádů, které jsou společně s dalšími důležitými informacemi (tarif, mapy, změny zastávek) všem obcím a cestujícím k dispozici na stránkách dopravního systému PID:

Připravujeme: Integrace veřejné dopravy na Vlašimsku a v oblasti Posázaví | Pražská integrovaná doprava (pid.cz)

796 Benešov – Soběhrdy – Mezihoří – Vranov – Čerčany – Pyšely E63, E66 Návrh JŘ
797 Chocerady – Vranov,Vranovská Lhota E67 Návrh JŘ

Integrace veřejné dopravy začleňuje výše uvedené systémy do jednoho systému PID. Koordinované a integrované řešení dopravní obsluhy mj. znamená efektivnější využití financí objednavatelů, ale přináší mnoho dalších benefitů:

• Možnost cestovat na jednu jízdenku v celém systému PID, do kterého patří vlaky a příměstské autobusy v podstatné části Středočeského kraje a pražská MHD. To v drtivé většině případů znamená i nižší náklady na cestování.
  • Možnost nákupu předplatného jízdného, které je ve zvolených pásmech PID platné na všech linkách PID. To bez integrace často není možné, neboť jednotliví dopravci si navzájem jízdenky neuznávají. Lze tím významně ušetřit zejména při pravidelnějším cestování.
  • Jednotné jízdné a tarifní podmínky na všech linkách. Informace o jízdních řádech a tarifu přehledně na jednom místě zde na webu PID.
  • Návaznosti mezi linkami, a to i různých dopravců – zejména autobusů na vlaky. Návaznosti jsou vyznačeny v jízdních řádech a hlídány dispečinkem PID.
  • Zákaznický servis – kontaktní formulář, sociální sítě, aktuální informace z provozu, informace o polohách vozidel přehledně na webu (odjezdové tabule).
  • Vyšší standardy kvality na čistotu vozidel, chování řidičů a dodržování jízdních řádů – kontrolované pracovníky objednatele.schéma
Datum vložení: 16. 1. 2022 10:39

Svátek má Vojtěch