Zpřísňují se pravidla pro volný pohyb, uzavírají obchody a školky

covid

Nová opatření platí od 1.3.2021, přinášíme vám přehled nejdůležitějších opatření v naší obci. ŽÁDÁME VŠECHNY O DODRŽOVÁNÍ OPATŘENÍ!

Od 1. 3. 2021 do 21. 3. 2021 platí nová krizová opatření v rámci nově vyhlášeného nouzového stavu do 28.3.2021:

Souhrn opatření v obci v pdf

ZÁKAZ VOLNÉHO POHYBU OSOB MIMO OKRES BYDLIŠTĚ

s výjimkou nezbytných cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, neodkladně na úřad, nezbytné pomoci příbuzným. Tyto cesty bude nutné prokázat písemným dokladem nebo čestným prohlášením. Kontrolovat to bude policie a armáda. Nákupy a jiné cesty jsou možné pouze v rámci okresu!

• vzor čestného prohlášení v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf a word
  • vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdf a word

VYCHÁZKY DO PŘÍRODY (sport)

jsou možné pouze na území obce svého bydliště. (v Přestavlkách od rybníka V zatáčce po zastávku Borka, od hájenky Meduna po Dubsko, Doubravici až k řece Sázavě). Pokud je někdo v této době na chatě, musí zde zůstat po celou dobu opatření!

Vláda nařizuje pobývat v místě svého bydliště a omezit na nezbytně nutnou míru kontakty s jinými osobami,
než se členy domácnosti.

Pobývat na veřejně přístupných místech
lze nejvýše v počtu 2 osob.

Nadále platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti a zákaz volného pohybu osob v době od 21:00 do 04:59 hod.! Venčení psů v této době jen do 500 metrů od místa bydliště.

JE ZAKÁZÁN MALOOBCHODNÍ PRODEJ s výjimkou prodejen potravin, pohonných hmot a paliv, drogistického zboží, lékáren, zdravotních potřeb a optiky, domácích potřeb a železářství, krmiv pro zvířata, tabáku, novin a časopisů, provozoven umožňujících vyzvednutí zboží zakoupeného po internetu, zahradnictví, květinářství, servis výpočetní techniky, pohřební služby, myčky aut, sběr a výkup surovin, kompostárny a taxislužby.

Dle usnesení vlády budou až na výjimky uzavřeny všechny školy, družiny, kluby apod., tedy i Mateřská škola Přestavlky u Čerčan.

Dětské hřiště u MŠ a workoutové hřiště dle rozhodnutí obce nebudou uzavřena, ale musí se dodržovat všechna protipandemická opatření – rozestupy, respirátory, děti roušky!

Obecní úřad Přestavlky bude pro přítomnost veřejnosti UZAVŘEN – příjem dokumentů je možný písemně nebo elektronicky cestou emailu nebo datové schránky. Veškeré poplatky můžete hradit bezhotovostně na č.účtu 8224121/0100 (do poznámky jméno, příjmení a číslo domu).  V neodkladných, nezbytně nutných, případech kontaktujte telefonicky či mailem starostu nebo místostarostu, kteří pracují denně.

Pošta zůstává otevřena – vstup bude jednotlivě a pouze a jen s nasazeným respirátorem!

POMOC SENIORŮM A OSOBÁM V KARANTÉNĚ

Obecní úřad po celou dobu zajišťuje pomoc pro seniory nebo osoby v karanténě. Jedná se o zajištění nákupů základních potravin, drogistického zboží a léků, i jiných potřebných služeb např. Dovoz jídla. Objednávky u starosty obce na tel. 604 422 992.

Zakázány nebo výrazně omezeny jsou návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních jako jsou např. domovy pro seniory.

LÁTKOVÉ ROUŠKY JIŽ NEJSOU MOŽNÉ!

Pobyt a pohyb mimo bydliště v zastavitelném území obce je nyní ZAKÁZÁN BEZ RESPIRÁTORU nebo chirurgické roušky. Výjimku mají jen děti do 2 let.

Toto platí i pro vnitřní prostory stavebvenku mimo zastavitelné území při setkání 2 a více osob z jiné domácnosti na vzdálenost bližší než 2m.

POUŽÍVAT UŽ JEN RESPIRÁTOR

Do obchodů, prostředků veřejné dopravy, zdravot. zařízení a na úřady, provozovny služeb, poštu
už jen S RESPIRÁTOREM. Platí i na zastávkách a nástupištích veřejné dopravy a při cestě více osob autem (pokud nejsou z jedné domácnosti). Respirátor už nelze nahradit dvěmi rouškami přes sebe! Dětem od 2 do 15 let stačí chirurgická rouška.

Obec Přestavlky zajistila pro své občany zdarma roušky, respirátory i desinfekci na ruce. V případě potřeby kontaktujte starostu obce.

ŽÁDÁME VŠECHNY O DODRŽOVÁNÍ VŠECH OPATŘENÍ!
CHRÁNÍTE TÍM SEBE I OSTATNÍ!

Spolu to zvládneme. Zůstaňte zdraví!

Veškeré informace naleznete na stránkách obce www.prestavlkyucercan.cz, veškerá krizová opatření na úřední desce zde nebo v mobilní aplikaci V OBRAZE - více info o aplikaci zde
Informace o onemocnění covid-19 a mimořádných opatřeních naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/ a vlády čr  www.vlada.cz nebo vládním portálu  https://covid.gov.cz/.

Přílohy:

Vyhlášení nouzového stavu od 27. února na 30 dnů

Krizové opatření o omezení volného pohybu s účinností od 1. do 21. března

Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb s účinností od 1. do 21. března

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k nošení ochranných prostředků dýchacích cest od 1. března

Krizové opatření o omezení provozu škol a školských zařízení s účinností od 27. února do 21. března

Krizové opatření o omezení provozu orgánů veřejné moci a správních orgánů

SOUHRN OPATŘENÍ KE KORONAVIRU V OBCI_1_3_21.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 218,12 kB

Cestne_prohlaseni___vzor.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 358,41 kB

Cestne_prohlaseni___vzor.docx