Rozhodnutí o přerušení provozu MŠ

od 13.března 2020

Rozhodnutí o přerušení provozu Mateřské školy Přestavlky u Čerčan od 13. března 2020

Vážení rodiče,

dne 10. 3. 2020 přijalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se s účinností od 11. 3. 2020 uzavřely všechny základní, střední a vyšší odborné školy. Toto rozhodnutí se mateřských škol primárně netýká, ale v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 ve světě i v ČR,  považujeme za systémové, aby stejné opatření bylo přijato i vůči dětem v mateřských školách. Druh školy není v této situaci rozhodujícím kritériem. Je pro nás velice důležité minimalizovat riziko přenosu onemocnění vzhledem ke kumulaci osob.

S ohledem na závažný epidemiologický stav a po projednání se zřizovatelem – obcí Přestavlky u Čerčan, kdy bylo doporučeno zastupitelstvem obce, které projednalo mimořádné opatření týkající se COVID-19 na svém zasedání usnesení č.17/8/20 od pátku 13.3.2020 uzavření Mateřské školy pro všechny navštěvující děti a to až do odvolání mimořádných opatření MZ týkající se ostatních škol, jsem rozhodla v souladu s § 3 odst. 2 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů o přerušení provozu Mateřské školy Přestavlky u Čerčan s účinností od 13.3.2020 na dobu neurčitou.

Patřičný formulář pro zaměstnavatele k přidělení ošetřovného bude po dohodě s ředitelkou školy vystaven a připraven k vyzvednutí v budově MŠ.

O dalším vývoji Vás budeme včas informovat.

Vážení rodiče, pevně věříme, že budete vnímat toto opatření jako důležitý preventivní krok k minimalizaci rizika k přenosu onemocnění. Velice Vám děkujeme za pochopení.

Markéta Bohatová

Ředitelka Mateřské školy Přestavlky u Čerčan