Sokol Přestavlky B - TJ Jawa Pecerady 6:2 (1:1)

Mistrovské utkání IV. třídy, skupina A - neděle 22.05.2014, 15:00 hodin.

M. Mikulanda 2, Blokeš 2, Vašák a P. Pantoflíček.

Sestava:
17 Toman - 2 Lapka (kapitán) - 5 J. Mikulanda, 3 A. Bursík, 4 Z. Drazdík - 7 Velebil, 8 Kroulík, 6 Tomíček, 9 Matoušek - 11 M. Mikulanda, 10 Blokeš.

Střídal:
12 Bílek (46. minuta Z. Drazdíka), 13 P. Pantoflíček (46. minutaTomíčka), 14 Pohůnek (46. minuta A. Bursíka), 15 Vašák (67. M. Mikulandu).

Připraveni:

Naši začali zápas špatně. Příliš couvali dozadu a neobsazovali hráče a už ve 4. minutě je za to hosté potrestali první vstřelenou brankou - 0:1. Naštěstí hned v 5. minutě ukázal náš nejlepší střelec M. Mikulanda nádherný slalom mezi třemi obránci Pecerad a střelou přes celou bránu a ještě o tyč skóre rychle srovnal 1:1. Hosté hrozili rychlými protiútoky, a protože k tomu měli rychlostně dobře vybavené hráče, naši nestíhali a několikrát je musel podržet skvělými zákroky gólman Bečvář. Protože ani naši hráči gól nepřidali, skončila půle smírně 1:1. V druhé části utkání už naši dominovali. Už v začátku šli do vedení po pěkné střele přes celou bránu od Blokeše – 2:1. O tři minuty později v 56. minutě dostal nádhernou přihrávku od M. Mikulandy rychlý Blokeš a v poklidu podél brankáře skóroval – 3:1. Minutu na to naši zaspali, propustili centr z pravé strany až před branku a tam byl jen hráč hostí, který lehce doklepl – 3:2. V 62. minutě dal svůj druhý gól M. Mikulanda, když z levé strany podobně jako před ním Blokeš křížem přes celou bránu trefil přesně - 4:2. Naši pak drželi hosty dál od naší brány a sami měli několik vyložených brankových příležitostí, ale gól ne a ne dát. Až v 87. minutě vyrobili peceradští faul ve svém vápně a rozhodčí musel nařídit pokutový kop. Ten s přehledem proměnil k pravé tyči Ondra Vašák – 5:2. O minutu později měli to samé hosté, ale střela z penalty skončila jen vedle naší branky. Naši je za to potrestali, když v 89. minutě znovu z levé strany se trefil přes celou bránu P. Pantoflíček – 6:2. Naši podali zejména v druhé půli velmi solidní výkon a blýskli se několika velice pěknými akcemi, škoda, že nedali několik vyložených šancí, jejich vítězství, mimochodem první doma na jaře mohlo být výraznější.
Datum vložení: 26. 5. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 26. 5. 2014 0:00
Autor: Ing. Radek Novák