Sokol Chotýšany - Sokol Přestavlky 4:3 (3:1)

So 14.5.2016 v 17 hodin - mistr. zápas OP.

Rozhodčí: Petr Konvička (Týnec n/S.)- Zuzana Stibůrková(Benešov), Daniel Budil (Benešov).

Branky: P.Mrázek 2, M.Pohůnek.
Sestava: 1 Magnus - 6 M.Mrázek, 5 Kondáš, 4 P.Pantoflíček, 3 F.Jendele, 9 Tauer, 7 Kačírek, 3 J.Mikulanda, 10 Brambora - 8 P.Mrázek(C), 11 M.Pohůnek.
Střídali: 13 Figr (28.min P.Pantoflíčka), 12 Kučera (30.min Kačírka).

Kopec smůly si vybrali naši hráči právě v tomto utkání. Začalo to zranění brankáře Bečváře hned při rozcvičování, takže do brány musel Magnus. V 28.minutě se zranil P.Pantoflíček a o dvě minuty na to i Kačírek a tak se na hřiště dostali oba náhradníci pro tento zápas, Figr a Kučera. A aby toho nebylo málo, tak se ještě zranil F.Jendele, který se sebezapřením utkání dohrál. Navíc jsme od 53.minuty dohrávali v deseti. Zápas ale začal pro naše barvy dobře. Už v první minutě vyslal M.Pohůnek za obranu domácích P.Mrázka a ten podél golmana domácích vstřelil první gól zápasu - 0:1. V 22.minutě se však trefil z přímého volného kopu domácí kapitán, který střelou přes zeď srovnal skóre - 1:1. V 39.minutě zaútočili domácí po pravé straně, přišel centr před naší bránu a úplně volný hráč před malým vápnem si mohl kleknout k přesné hlavičce k tyči - 2:1. O minutu později mohl pohodlně vyrovnat J.Mikulanda, kterého poslal kolmicí za domácí obranu P.Mrázek, ale Mikulanda trefil jen tělo domácího golmana. V poslední minutě první půle přišel pas středem hřiště za naší obranu a domácí hráč Magnuse prostřelil - 3:1. V druhém poločase se nejdříve projevili naši hráči. Po pravé straně unikal P.Mrázek, vyměnil si míč narážečkou s Pohůnkem utekl levému obránci domácích a poměrně z úhlu prostřelil domácího brankáře - 3:2. V 52.minutě střílel domácí hráč ze střední vzdálenosti a míč směřující pod břevno vytlačil prstama nad břevno pozorný Magnus. O minutu později dostal pas za obranu domácích P.Mrázek, který vybíhal z vlastní poloviny hřiště, pomezní Budil mávnul ofsajd, slabý hvizd hlavního Konvičky nebyl téměř slyšet a tak P.Mrázek šel na domácí bránu, poslal míč za zády domácího golmana do sítě. Rozhodčí mu udělil žlutou a protože byla druhá  tak i červenou. Naši dohrávali v deseti a ještě se zraněným F.Jendelem, který více méně jen statoval. V 63.minutě si pojistili domácí hráči vedení, když po opakované střele se míč dostal na hlavu domácího záložníka, který se trefil k tyči - 4:2. V 70.minutě šel domácí hráč sám na Magnuse, dal mu "housle", ale míč skončil na tyči a před brankovou čarou odkopl na roh M.Mrázek. Snaha našich o srovnání skóre byla markantní, ale domácí hrozili rychlými brejky do odkrývané obrany našich. V 74.minutě pálil pěkně z 35-ti metrů Brambora, ale domácí golman stačil vyrazit nad bránu na rohový kop. V 87.minutě šel centr do vápna domácích, M.Pohůnek byl sražen a rozhodčí nařídil penaltu. Tu sám Pohůnek proměnil a snížil na 4:3.  Protože další gól nepadl vyhráli domácí o gól a získali za značné podpory rozhodčího Konvičky nutné body pro záchranu v soutěži.
Datum vložení: 15. 5. 2016 0:00