Sokol Přestavlky - FK Soběhrdy 3:2 (2:0)

So 8.4.2017 v 16.30 hodin - mistr. zápas OP.

Rozhodčí: Milan Rezek (Klimětice) - Tomáš Kramný(Benešov), laik Martin Stibůrek (Přestavlky).

Branky: Kačírek, Kondáš, M.Pohůnek - Černý 2.

Sestavy:
Přestavlky: 1 Figr - 4 P.Pantoflíček, 6 Kučera, 5 Kondáš, 2 M.Mrázek - 3 Tauer, 7 Kačírek, 11 Benák, 10 Brambora- 8 P.Mrázek(C), 9 M.Pohůnek.
Připraveni: 12 A.Bursík, 13 J.Pantoflíček.

Soběhrdy: 1 Oberleitner - 2 Hlavnička, 3 Škvor, 15 Fulín, 7 Vilímek - 14 Špidra, 6 Černý, 11 Prikner, 8 Rozehnal - 10 Bártík(C), 9 Micka.
Střídali: 5 Procházka(46. Fulína), 16 Fádler(77. Špidru).

Derby utkání začali lépe domácí. Už v 6.minutě se po kombinaci dostal ke střele Kačírek a levačkou mířil přesně k pravé tyči - 1:0. O čtyři minuty později pálil P.Mrázek ale jen do náruče golmana hostí. V 21.minutě dostal pas do pravé strany P.Mrázek, obhodil si vyběhnuvšího brankáře ale míč mu utekl až za brankovou čáru do autu. O minutu později kopal rohový kop z levé strany Kačírek na vzdálenější tyč kam si naběhl Kondáš a nikým nekrytý poslal míč do sítě - 2:0. Hosté zahrozili jen dvěma střelami ze střední vzdálenosti, ale jednou mířili nad branku a podruhé těsně vedle brány. Pak měli šance na gól zase domácí. Nejprve po centru zleva se dočkal zakončení Tauer, ale míč z brankové čáry vykopl soběhrdský bek a po něm pálil halvolejem Kačírek a obránce ztečoval těsně vedle tyče na roh. V poslední minutě první půle přehlédl rozhodčí jasnou ruku hostujícího hráče ve vlastním pokutovém území a v téže minutě kopali hosté přímý volný kop z osmnácti metrů ale mířili jen nad břevno domácí brány. V 57.minutě přišla pěkná utažená střela Kačírka, golman hostí jen vyrazil před sebe a Pohůnek pohotově zasunul do sítě - 3:0. V 65.minutě hodili hosté dlouhý aut do vápna domácích a soběhrdský Černý dorážel míč do sítě - 3:1. O tři minuty později dostal kolmici do běhu hostující Micka, míč zasekl ve vápně domácích, byl podražen a tak rozhodčí Rezek musel pískat penaltu. Tu s jistotou proměnil Černý - 3:2. Ve zbývajícím čase se hosté snažili o vyrovnání ale domácí statečně odolávali. Hosté měli dvě pěkné střely ale jen do náruče domácího Figra. Domácí mohli také skórovat, ale přímý volný kop Brambory šel nad bránu a Kačírkovu střelu přes zeď polapil golman hostí. Tři body tedy zůstaly v Přestavlkách.
Datum vložení: 8. 4. 2017 0:00