Přestavlky u Čerčan
Přestavlky u Čerčan

Hlášení rozhlasu

Vážení spoluobčané, oznamujeme vám, že dnes v úterý 29.9.2020 bude ze zdravotních důvodů uzavřena pobočka pošty v Přestavlkách. Děkujeme za pochopení.

Zobrazeno 1-30 ze 69

Hlášení rozhlasu - 22.10.2020 - Nová nařízení vlády ČR

Datum: 22. 10. 2020

Vážení spoluobčané, vláda ČR včera opět zpřísnila koronavirová  opatření, která jsou platná od dnešního dne a to 22.10. 2020 od šesté hodiny ranní. Vláda nařídila zavřít část obchodů a zpřísnila pravidla pro setkávání lidí, také byl zakázán volný pohyb osob s vydaným upřesněním.

Vláda zakázala volný pohyb s vyjímkou: cest do zaměstnání, nezbytných cest za rodinou a blízkými, cest nezbytně nutných k obstarávání základních životních potřeb pro sebe či své blízké, cest k lékaři či do zařízení sociálních služeb, neodkladných cest na úřad, cest do přírody, do parků či na chaty, cest za účelem vycestování z ČR, účasti na svatbě a pohřbu (v počtu ne vyšším než 10 osob) či návštěvy hřbitova, cest zpět do místa svého bydliště.

Dále vláda zakázala :maloobchodní prodej a prodej ,poskytování služeb v provozovnách, což se dotkne třeba prodejen oblečení a bot nebo papírnictví a hračkářství, řada obchodů má však výjimku, což platí třeba pro prodejny potravin, lékárny, drogerie nebo prodejny krmiva pro zvířata, železářství, prodejny domácích potřeb či galanterie a otevřeno mohou mít třeba také květinářství,  ze služeb musí zavřít třeba kadeřníci, naopak otevřeno mohou mít pohřební služby, autoservisy nebo zámečnictví, dále vláda uložila orgánům veřejné moci a správním orgánům, aby přešly na omezený provoz a omezily kontakt zaměstnanců s veřejností.

Obecní úřad pro občany je na dále otevřen za předpokladu dodržování vydaných nařízení. Ve všech případech, kdy je to možné bude upřednostňován písemný, elektronický nebo telefonický kontakt před osobním. Knihovna v Přestavlkách je od dnešního dne pro veřejnost uzavřena.

Nadále trvá nabídka naší pomoci pro spoluobčany v poskytování nákupů či zajištění potřebných služeb, kdy tímto vyzívám všechny hlavně ohroženou skupinu osob, aby neváhali této nabídky využít, jde nám hlavně o vaše zdraví. 

Vážení spoluobčané tímto vás žádám a prosím dodržujme vydaná nařízení, respektujme je a buďme ohleduplní ke svému okolí. Nákaza Covid - 19 se šíří kolem nás a proto tuto situaci berme vážně. Každý máme jiný názor a každý bereme nákazu jinak, ale asi se všichni shodneme na tom, že zdraví nás, našich blízkých a všech občanů je to nejdůležitější a o to nám všem jde.

Závěrem vám všem přeju hodně zdraví, pohody a klidu, věřím, že vše zvládneme a bude zase dobře.

Hlášení rozhlasu - 13.10.2020 - Nová nařízení vlády ČR

Datum: 13. 10. 2020

Vážení spoluobčané, vláda v pondělí večer oznámila nová přísnější opatření, která začínají platit od středy 14. října.
Co se pro nás od dnešní půlnoci mění:
Roušky - nově se budou roušky nosit nejen ve vnitřních prostorách a hromadné dopravě, ale také na venkovních zastávkách a všech nástupištích hromadné dopravy.
Shromažďování osob - uvnitř i venku se může shlukovat maximálně 6 osob, výjimky mají členové domácnosti a zasedání orgánů veřejné moci.
Restaurace, bary, hospody, kluby se uzavírají s výjímkou výdejních okének s provozem do 20.00 hod. Na veřejně přístupných místech platí úplný zákaz pití alkoholu.
Školy - od středy budou uzavřeny všechny základní, střední i vysoké školy. Žáci a studenti se budou učit dálkově. Mateřské školy zůstanou v běžném provozu.
Obecní úřad, mateřská škola a pošta v Přestavlkách budou stále v provozu za dodržování zvýšených hygienických opatření a nařízení vlády.
Pro naše spoluobčany máme nachystáno dostatečné množství ochranných pomůcek, které rádi bezplatně poskytneme k jejich smysluplnému využití. Obecní úřad nadále nabízí pomocnou ruku všem spoluobčanům jak v karanténě či seniorům, ale také všem co pomoc potřebují v zajištění nákupů či potřebných služeb. Nebojte se využít nabídnutou pomoc.
Vážení spoluobčané tímto vás žádám a prosím, DODRŽUJME vydaná nařízení, buďme ohleduplní k sobě, okolí a svým spoluobčanům! Vyhýbejme se místům s větším počtem lidí! Nevystavujme se riziku nakažení! Když vše budeme dodržovat tak, jak nám vláda ukládá, věřím, že celou situaci ve zdraví zvládneme. Čím více se bude nařízení porušovat, tím déle bude trvat. Pojďme se kousnout a tu chvilku to vydržme.
Na závěr mi dovolte vám všem popřát hodně zdraví. Společně to zvládneme!

Hlášení dne: 11.10.2020 - rouška a desinfekce pro spoluobčany

Datum: 11. 10. 2020

Vážení spoluobčané, obec Přestavlky u Čerčan vzhledem k horšícímu se stavu ohledně nákazy COVID-19,zajistila pro své spoluobčany ochranné pomůcky - jednorázové roušky, rukavice a desinfekci. Vedení obce si uvědomuje vážnost celé situace a proto osobám starším 60 let bude během pondělí 12.10. doručeno 10 ks. jednorázových roušek a bude možno odlít přidělené množství desinfekce na ruce do připravené lahvičky a jednorázové rukavice. Ostatní spoluobčané si mohou vyzvednout ochranné pomůcky na obecním úřadě v úřední hodiny nebo po dohodě se starostou obce.
Dále žádáme spoluobčany, aby dodržovali vydaná nařízení vlády České republiky, respektovali je a byli na sebe opatrní, Starší občany vyzívám aby využili nabídnutou pomoc obecního úřadu a to v zajištění nákupů, poštovní služby, léků ...., nebojte se na mne obrátit 604 422 992.
Vážení spoluobčané všem nám přeji hodně sil a mnoho zdraví
do dalších dní.

Vyhlášení nouzového stavu, situace v naší obci

Datum: 5. 10. 2020

Vláda vyhlásila nouzový stav s platností od dnešní půlnoci (5. října 2020) po dobu 30 dnů a přichází s krizovým opatřením v souvislosti s pandemií covid-19. Na 14 dní se zakazují hromadné akce pro více než 10 osob ve vnitřních prostorech a více než 20 osob ve vnějších prostorech, omezen je provoz středních, vyšších a vysokých škol a restaurací.

V okolních obcích, i v Přestavlkách byla v podzimní vlně nákaza COVID-19 již prokázána. Žádáme obyvatele, aby situaci nepodceňovali, nosili roušky a dodržovali mimořádná opatření. Buďte ohleduplní k sobě, svým blízkým a okolí. Stále platí, že moje rouška chrání tebe a tvoje rouška chrání mě.

Pro všechny své občany máme k dispozici ochranné prostředky - jednorázové roušky, desinfekce, jednorázové rukavice. Kdokoli bude potřebovat roušky,  desinfekci nebo rukavice, přijďte na obecní úřad nebo kontaktujte starostu či místostarostu. 

I nadále platí nabídka pomoci pro seniory nebo osoby v karanténě. Jedná se o zajištění nákupů základních potravin, drogistického zboží a léků, i jiných potřebných služeb, např. dovoz jídla, vyřízení pošty, úřadu a pod. Objednávky u starosty obce na tel. 604 422 992. Neváhejte se na nás obracet.

Provoz mateřské školy, pošty a obecního úřadu bude zajištěn - dodržujte prosím zavedená opatření, v budově noste roušky, udržujte rozestupy a používejte připravenou desinfekci!

Hlášení dne: 3.10.2020 - Výsledky voleb do Středočeského kraje

Datum: 3. 10. 2020

Vážení spoluobčané, oznamujeme výsledky voleb do zastupitelstva Středočeského kraje za obec Přestavlky u Čerčan: počet voličů v seznamu: 307, počet vydaných obálek: 150, počet platných hlasů: 149, volební účast 48,9%.

Počet hlasů pro jednotlivé strany:
Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT 4
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 28
Svoboda a přímá demokracie (SPD) 7
Česká pirátská strana 23
Občanská demokratická strana 32
Dělnická strana sociální spravedlnosti 1
Česká strana sociálně demokratická 5
Spojenci pro Středočeský kraj - TOP 09, Hlas, Zelení 6
ANO 2011 37
Komunistická strana Čech a Moravy 3
Občanská demokratická aliance 1
Trikolóra hnutí občanů 1
ROZUMNÍ - Petr Hannig - 1

Děkuji všem voličům za vysokou volební účast, respektování nařízení a dodržování bezpečnostních opatření. Děkuji volební komisi za perfektně odvedenou práci.

Hlášení dne: 30.9.2020 - Uzavření pošty 1.10.2020 ze zdravotních důvodů

Datum: 30. 9. 2020

Vážení spoluobčané, oznamujeme vám, že zítra 1.10.2020 bude ze zdravotních důvodů uzavřena pobočka pošty v Přestavlkách.
V pátek bude provoz pošty obnoven. Děkujeme za pochopení.

Hlášení dne: 29.9.2020 - Uzavření pošty ze zdravotních důvodů

Datum: 29. 9. 2020

Vážení spoluobčané, oznamujeme vám, že dnes v úterý 29.9.2020 bude ze zdravotních důvodů uzavřena pobočka pošty v Přestavlkách. Děkujeme za pochopení.

Hlášení dne:25.9.2020 - Fotbalové utkání sokol Přestavlky

Datum: 25. 9. 2020

TJ Sokol Přestavlky zve všechny své fotbalové fanoušky a příznivce na domácí fotbalové utkání, kdy naši chlapy hostí tým ze Křivsoudova. Utkání bude sehráno na hřišti v Čerčanech a výkop začíná v 16.30 hod.

Hlášení dne:23.9.2020 - Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu

Datum: 23. 9. 2020

V pátek 25.9.2020 proběhne ve spolupráci s TS Benešov svoz nebezpečného odpadu , ve stejný den bude přistaven kontejner na velkoobjemový odpad a v sobotu hasiči zajistí sběr železného šrotu a jiných kovů kdy tento svoz bude zajištěn panem Jaroslavem Znamenáčkem, který po tel. dohodě sběr zajistí. tel. kontakt 606 604 801.

Nebezpečný odpad bude svezen v pátek mezi 12.00 - 13.00 hodinou a je možno do této doby ukládat odpad na  místa Borka u Klofandů, Přestavlky na náves proti Kučerům a na Čistci u kapličky.

Kontejner na velkoobjemový odpad bude přistaven od pátku do soboty u hasičské zbrojnice a na Borkách u Klofandů.

ŽÁDÁME SPOLUOBČANY ABY ODEVZDÁVALI ODAPAD POUZE TAKOVÝ, KTERÝ DO PŘISTAVENÝCH KONTEJNERŮ PATŘÍ.

Hlášení dne:9.9.2020 - Fotbalové utkání

Datum: 9. 9. 2020

TJ Sokol Přestavlky zve všechny své fotbalové příznivce na 4 kolo okresní soutěže mužů kdy naši chlapy sehrají domácí zápas na fotbalovém hřišti v Čerčanech a to v sobotu 12.9. s týmem z Nespeky B. Výkop utkání začíná v 17.00 hod.

Hlášení dne:3.9.2020 - 10. Dožínková slavnost v Přestavlkách

Datum: 3. 9. 2020

Agro Přestavlky a.s. a obce Přestavlky a Vranov zvou všechny spoluobčany na 10 výročí Dožínkové slavnosti, která se koná tuto sobotu 5.září od 14.00 hod. u místního hostince, celo odpolední program je nachystán pro malé i velké. Během dne proběhne ochutnávka zabijačkových pochoutek, grilovaného prasátka a pálenky z palírny z Dubska, odpolednem nás bude provázet hudbou DO Vranovanka. Pro děti jsou připraveny soutěže a večerní tancovačkou zakončí den kapela Pokrok. Přijďte se pobavit a strávit společně pohodový odpoledne.
OÚ Přestavlky žádá naše hospodyňky, které budou ochotni upéct něco dobrého na Dožínkovou slavnost, aby své dobroty donesly tento pátek 4.8. mezi 18.00 - 19.00 hod. do místního hostince U Lapků. Všem kteří jakkoliv pomůžou s přípravou, která se koná v sobotu od 9.00 hod. u hostince či pečením na dožínky předem děkuji.

Hlášení dne:30.8.2020 - 10. Dožínková slavnost v Přestavlkách

Datum: 30. 8. 2020

Agro Přestavlky a.s. a obce Přestavlky a Vranov zvou všechny spoluobčany na 10 výročí Dožínkové slavnosti, která se koná tuto sobotu 5.září od 14.00 hod. u místního hostince, celo odpolední program je nachystán pro malé i velké. Během dne proběhne ochutnávka zabijačkových pochoutek a grilovaného prasete, pálenky z palírny z Dubska, a celé odpoledne nás bude provázet hudbou DO Vranovanka. Pro děti budou připraveny soutěže a večerní tancovačkou zakončí den kapela Pokrok. Přijďte se pobavit a strávit společně pohodový odpoledne.
OÚ Přestavlky žádá naše hospodyňky, které budou ochotni upéct něco dobrého na Dožínkovou slavnost, aby své dobroty donesly tento pátek 4.8. mezi 18.00 - 19.00 hod. do místního hostince U Lapků. Všem kteří jakkoliv pomůžou s přípravou či pečením na dožínky předem děkuji.

Hlášení dne:21.8.2020 - Fotbalové utkání sokol Přestavlky

Datum: 21. 8. 2020

TJ Sokol Přestavlky zve všechny své fotbalové fanoušky a příznivce na první mistrovské utkání okresní soutěže, který sehrají naši chlapy s týmem z Týnce nad Sázavou zítra v sobotu 22.8.2020 od 14.00 hod. na hřišti v Čerčanech.

Hlášení dne:12.8.2020 - poděkování za pomoc při brigádě, pozvání na fotbalové utkání sokola Přestavlky

Datum: 12. 8. 2020

Obecní úřad Přestavlky děkuje všem dobrovolníkům, kteří se zúčastnili při pomoci na brigádách v budování Workoutového hřiště na pozemku pod bývalou poštou .Velký dík si zaslouží firma Stavos, která zajistila technikou dovoz materiálu a srovnání terénu, které bezvadně zvládl na bagru pan Jiří Novotný. Dále děkuji panu Jiřímu Drazdíkovi a Honzovi Bohatovi , kteří nám také svou technikou pomohli abychom časově zvládli připravit podklad pro samotné hřiště. Nechci na nikoho zapomenout proto děkuji všem, kteří se alespoň chvilkou podíleli na realizaci a Tomášovi Mikulandovi, který se postaral o precizní zednické práce a tím jsme si hřiště připravili obrazu svému. Díky vám všem.
Hřište bude otevřeno v brzké době až nám otevření realizátor povolí z důvodu bezpečnosti.Sokol Přestavlky zve všechny své fotbalové fanoušky a příznivce na přípravný zápas, která sehrají naši fotbalisti zítra ve čtvrtek 13.8.2020 od 18.00 hod s týmem z Čerčan na hřišti v Čerčanech.

Hlášení dne: 24.7.2020 - veřejná brigáda, žádost o spolupráci

Datum: 24. 7. 2020

Obecní úřad Přestavlky žádá své spoluobčany, tedy hlavně tatínky, strýce a všechny ty, kteří jsou ochotni pomoci při finální přípravě Workoutového hřiště, které se buduje hlavně pro naše děti a všechny spoluobčany, kteří budou toto hřiště využívat. Jedná se o rozvoz hlíny a prachu po pozemku, na který se bude hřiště od úterý do pátku montovat. Tímto žádáme jmenované, kteří si najdou v pondělí 27.7. od 16.00 hod. čas , aby přišli k místnímu hostinci u Lapků s potřebným nářadím. Nářadí je třeba kolečka, hrábě a lopaty. Všem dobrovolníkům předem děkuji za účast a žádám ty, kteří se zúčastní, aby předem informovali starostu obce, který zajistí vše potřebné k realizaci veřejné brigády.
Všem občanům přeji krásný a pohodový víkend.

Hlášení dne: 6.7.2020 -dočasné přerušení dodávky pitné vody

Datum: 6. 7. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že zítra 7.7.2020 proběhne částečné přerušení dodávky pitné vody. Přerušení dodávky vody se týká části obce Na Bulánce od parčíku , směrem ke hřišti.Důvodem přerušení je připojení nového objektu na vodovodní řád. Odstávka je plánována od 7.00 hod. - do 14.00 hod.Omlouváme se spoluobčanům za způsobené komplikace v době kdy nepoteče voda.

Hlášení dne: 22.6.2020 -dočasné uzavření místní komunikace

Datum: 22. 6. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že zítra v úterý 23.6. od 7.30 hod. bude z důvodu napojení rodinného domu na vodovodní řád uzavřena komunikace od Sislů ke Stibůrkům. Občané se do svých obydlí dostanou směrem od Čistce, zemní práce budou probíhat před Stibůrkovými.Neprůjezdnost se plánuje po celý den. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Hlášení dne: 20.6.2020 - Zahájení léta - dětský den - poděkování švadlenkám

Datum: 20. 6. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že dnešní akce Vítání léta je z důvodu nepříznivého počasí přesunuta od rybníka V zatáčce do hasičské zbrojnice. Pro děti je nachystán náhradní program s diskotékou a soutěže o sladkou odměnu a pro ostatní účastníky je připraveno pohoštění. Předání daru naším švadlenkám a poděkování dobrovolníkům proběhne od 15.30 hod. dle programu.Od 16.00 hod. zahraje na harmoniku Pepa Vašák.Všichni jste srdečně zváni.

Hlášení dne: 19.6.2020 - Zahájení léta - dětský den - poděkování švadlenkám

Datum: 19. 6. 2020


Obec Přestavlky u Čerčan s místními spolky zve srdečně všechny malé i velké spoluobčany na zahájení léta s dětským dnem u rybníka V zatáčce.
Celodenní akce proběhne zítra v sobotu 20.6.2020 s následujícím programem: 7.00 - 11.00 hod. - dětské rybářské závody, 13.30 - 15.30 hod.- soutěže pro děti o sladkou odměnu, 15.30 hod - poděkování dobrovolníkům za obětavou pomoc k zamezení šíření koronaviru a předání daru našim švadlenkám, 15.45 hod. - ukázka mladých hasičů, 16.00 hod - ukázka výcviku psů - zadržení pachatele přes vodu od 16.30 - volná zábava, vodní radovánky, jízda na koních.

Celodenní program a občerstvení pro děti je zdarma. Přijďme si společně užít klidný a pohodový den a společně poděkovat všem dobrovolníkům.

V případě nepříznivého počasí bude odpolední program přesunut do místní hasičské zbrojnice kde bude náhradní program.

Hlášení dne: 17.6.2020 - Zahájení léta - dětský den - poděkování švadlenkám

Datum: 17. 6. 2020

Obec Přestavlky u Čerčan s místními spolky zve srdečně všechny malé i velké spoluobčany na zahájení léta s dětským dnem u rybníka V zatáčce.
Celodenní akce proběhne tuto sobotu 20.6.2020 s následujícím programem: 7.00 - 11.00 hod. - dětské rybářské závody, 13.30 - 15.30 hod.- soutěže pro děti o sladkou odměnu, 15.30 hod - poděkování dobrovolníkům za obětavou pomoc k zamezení šíření koronaviru a předání daru našim švadlenkám, 15.45 hod. - ukázka mladých hasičů, 16.00 hod - ukázka výcviku psů - zadržení pachatele přes vodu od 16.30 - volná zábava, vodní radovánky, jízda na koních.

Celodenní program a občerstvení pro děti je zdarma. Přijďme si společně užít klidný a pohodový den a společně poděkovat všem dobrovolníkům.V případě nepříznivého počasí bude odpolední program přesunut do místní hasičské zbrojnice kde bude připraven náhradní program.

Hlášení dne: 17.5.2020 - Ukončení nouzového stavu a potlesk hrdinům

Datum: 17. 5. 2020

Vážení spoluobčané, dnešním dnem končí vyhlášený nouzový stav vládou České Republiky.Postupně se rozvolňují nařízení naší vlády a pomalu se opět vracíme k běžnému životu. Ukončení nouzového stavu neznamená zrušení všech nařízení naší vlády, proto se nadále budeme potkávat se zakrytými ústy, dezinfikovat se a dbát zvýšené hygieně.

Naše obec zvládla celou situaci kolem nákazy COVID-19,tak jak jsme si všichni přáli a to bez vážnějších problémů, pouze s 1 prokázaným případem nákazy v naší obci a pár našich občanů bylo uzavřeno do domácí karantény.  Těmto občanům děkuji za  respektování uzavření do karantény a žádám všechny občany, abychom nadále respektovali nařízení naší vlády a byli důslední, protože jak všichni víme ještě jsme nevyhráli.

Vážení spoluobčané dnešním dnem zakončíme úderem 20.00 hod potleskem pro všechny co stáli čelem proti této zákeřné pandemii,potlesk, houkání sirén  a písně které zazní od Ondry Vašáka jsou směřovány všem obětavým občanům, kteří byli vystaveni přímému boji s šířící se nákazou, ještě jednou děkuji našim dobrovolnicím, které se bez váhání pustili do šití roušek a zajistili jich nejen pro naše občany velké množství.  Vážení spoluobčané tímto vás žádám, abychom  dnes ze svých oken, nebo balkonů naposledy zatleskali a tím vzdali velký dík za obětavou práci všech lidí v první linii a naším švadlenkám co pro nás našily roušky, za projevené díky vám všem děkuji. Vážení spoluobčané přeji vám všem mnoho sil a hodně zdraví do dalších dní a věřím, že už se brzy potkáme na kulturní či jiné akci v naší obci.

Hlášení dne:13.5.2020 - Svoz nebezpečných odpadů

Datum: 13. 5. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že v pátek 15.5.2020 bude proveden svoz nebezpečného odpadu, kontejner bude přistaven na obvyklých místech v lokalitách Borka u Klofandů od 12:00 do 12:10 hod., v Přestavlkách na návsi pod obchodem od 12:20 do 12:40 hod., na Čistci u kapličky od 12:50 do 13:00 hod. Odpad, který je možno odevzdat: Vyřazené lednice, mraznice, televizory, rádia, počítače a jiné elektrospotřebiče, zbytky a nádoby od barev, ředidel, rozpouštědel a olejů, oleje motorové, převodové, hydraulické, akumulátory, monočlánky, staré léky, zářivky, výbojky, svítidla, hadry od barev a olejů.

Hlášení dne:11.5.2020 - Čištění místních komunikací

Datum: 11. 5. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že nám bylo dnes potvrzeno technickými služby Benešov, že zítra v úterý 12.5.2020 od 6.30 hod do 15.00 hod.   proběhne čištění místních komunikací. 
Tímto vyzýváme spoluobčany k odstranění všech vozidel a neparkování ve stanovenou dobu na místních komunikacích a veřejných prostranství až do úplného vyčištění těchto prostor.Děkujeme všem spoluobčanům za respektování této výzvy.

Hlášení dne:6.5.2020 - Čištění místních komunikací

Datum: 6. 5. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že jsme se právě teď dozvěděli od Technických služeb Benešov, že z provozních důvodů neproběhne v dnešním dni čištění komunikací.
Bylo nám slíbeno čištění komunikací v náhradním termínu a to 12.5.2020 od 8.00 hod.Za způsobené potíže se Technické služby omlouvají

Hlášení dne:4.5.2020 - Čištění místních komunikací

Datum: 4. 5. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že ve středu 6.5.2020 proběhne čištění místních komunikací vozidlem technických služeb Benešov. Čištění je plánováno od 7.00 do 17.00 hod.
Tímto vyzýváme spoluobčany k odstranění všech vozidel a neparkování ve stanovenou dobu na místních komunikacích a veřejných prostranství až do úplného vyčištění.Děkujeme všem spoluobčanům za respektování této výzvy.

Hlášení dne:30.4.2020 - Velkoobjemný odpad

Datum: 30. 4. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že od zítra 1.5.2020 - sobotu 2.5.2020 do odpoledních hodin budou přistaveny v lokalitách Borka u Klofandů a v Přestavlkách u hasičské zbrojnice kontejnery na velkoobjemový odpad.Odpad, který je možno odevzdat: koberce, nábytek, PVC a ostatní velkoobjemový komunální odpad.
Do kontejnerů nepatří: bioodpad, stavební odpad,eternyt, elektro spotřebiče, pneumatiky a ostatní nebezpečný odpad.

Hlášení dne 27.4.2020 - Výdej dezinfekce, úklid obce, známky na popelnice

Datum: 27. 4. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že z důvodu postupného uvolňování nařízení vlády ČR proběhne dnes poslední bezplatný výdej dezinfekce na ruce, povrchy a ochranné roušky v obvyklém čase a to od 16.00 - 18.00 hod. u hasičské zbrojnice.
Dále oznamujeme spoluobčanům, že byl zrušen společný úklid obce,ale naše okolí si jistě uklidit zaslouží, úklid byl zahájen dobrovolníky ve spolupráci s obecním úřadem kdy po dohodě s vedením obce je  určen úsek , který je uklízen, nafasují si ochranné rukavice , odpadkové pytle a provedou úklid v menších skupinkách či rodinných příslušnících. Dnes při výdeji dezinfekce budou dorozděleny další neuklizené úseky a obec bychom měli mít před letní sezonou uklizenou.

Příští středu 6.5.od 8.00 hod proběhne v naší obci zametacím vozem úklid celé obce.

Dále upozorňujeme spoluobčany, kteří nemají označenou popelnici známkou na rok 2020 a bylo jim dnes vloženo upozornění o nenalepené známce ať upozornění neberou v potaz.Toto upozornění vzniklo nedopatřením ze strany technických služeb.

Děkuji všem dobrovolníkům za pomoc při úklidu naší obce a do dalších dní vám všem přeji mnoho sil a hodně zdraví. 

Hlášení dne 26.4.2020 - Výdej dezinfekce, úklid obce

Datum: 26. 4. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že z důvodu postupného uvolňování nařízení vlády ČR proběhne v pondělí 27.4. poslední bezplatný výdej dezinfekce na ruce, povrchy a ochranné roušky v obvyklém čase a to v 16.00 hod. u hasičské zbrojnice. 

Dále oznamujeme spoluobčanům, že byl zrušen společný úklid obce , ale našli jsme řešení, protože okolní příroda to potřebuje. Okolí naší obce je uklízeno dobrovolníky , kteří si po dohodě se starostou obce určí úsek , který uklidí, nafasují ochranné rukavice a odpadkové pytle a provedou úklid v menších skupinkách či rodinných příslušnících. Další rozdělení úseků pro dobrovolníky bude možné zkonzultovat zítra při výdeji dezinfekce nebo  po dohodě se starostou obce. Do naší vesnice je objednán zametací vůz, který nám obec zamete.

Děkuji všem dobrovolníkům co se do úklidu zapojí či už zapojili a všem vám přeji hodně zdraví.

Hlášení dne: 20.4.2020 - výdej dezinfekce, první případ COVID-19 v naší obci

Datum: 20. 4. 2020

Oznamujeme spoluobčanům, že dnes bude opět vydávána bezplatně dezinfekce na ruce, povrchy, ochranné roušky a jednorázové rukavice u hasičské zbrojnice od 16.00 hod.
Dále reaguji na včera zveřejněnou nemilou zprávu o prvním pozitivním případu nákazy COVID-19 v naší obci.Není důvod k panice a zjišťování koho se nákaza týká, ale ba naopak musíme být disciplinovaní, pozorní a dodržovat nařízení vlády, hlavně se neshlukovat na veřejném prostranství, neustále mít zakryty dýchací cesty a ústa, nosit ochranné rukavice dbát důkladné hygieně mytí rukou a dostatečné dezinfikování.
Všem vám přeji mnoho zdraví a moc vás prosím dodržujme veškerá opatření. Neděláme to pro sebe, ale pro zdraví nás všech.

Hlášení dne: 19.4.2020 - otevření obecního úřadu, výdej dezinfekce

Datum: 19. 4. 2020

Dle nařízení Ministerstva zdravotnictví bude od pondělí 20.4.2020 obnovena činnost Obecního úřadu Přestavlky u Čerčan v plném rozsahu úředních hodin (tj. Po 8-12 a St 17-19 hodin) a to za dodržování zvýšených hygienyckých a bezpečnostních opatření až do odvolání.

Oznamujeme spoluobčanům, že v pondělí 20.4.2020 bude opět bezplatně vydávána dezinfekce na ruce, ochranné roušky a jednorázové rukavice u hasičské zbrojnice od 16.00 hod - 18.00 hod.

Dále informujeme občany, že v naší obci již byla prokázána nakáza Covid -19. Tímto vyzívám všechny spoluobčany, abychom nadále respektovali nařízení vlády, byli jsme ohleduplní, trpělivý  a důslední v plnění těchto nařízení.

Vážení spoluobčané přeji vám všem mnoho sil a hodně zdraví do dalších dní.

Zobrazeno 1-30 ze 69

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Svátek

Svátek má Beáta

Zítra má svátek Erik

Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 10. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno místy mlhy. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Mapový portál

GObec

logo SMS ČR