Jiskra Struhařov - Sokol Přestavlky 3:5 (3:1)

pá 22.4.2016 v 18 hodin - zápas starých gard.

Rozhodčí: laik (Struhařov).
Branky: P.Havránek 2, P.Pfeffer, P.Pessr a vlastní.
Sestava: 1 Hájek - 3 Mir.Kačírek - 16 P.Matoušek, 13 Proskovec, 5 Lapka - 6 Pfeffer, 10 Havránek, 15 I.Novák, 14 P.Novák - 11 Sisel, 12 Straka.
Střídal: 2 P.Pessr (46. Sisla).

Proti šestnáctce domácích hráčů nastoupili naši pouze v jedenácti, protože spousta dalších hráčů se na poslední chvíli omluvila. Domácí se pustili do našich s velkou vervou a po deseti minutách vedli 2:0. S několika ojedinělých útočných akcí našich se povedl centr z levé strany a domácí bek hlavou mířil do vlastní sítě - 2:1. Domácí pak z trvalé převahy vytěžili jen jednu branku do poločasu když dokázali přestřelit i zcela prázdnou branku. V druhé půli se kombinace našich zlepšila a udržet míč na kopačkách se dařilo daleko více času a to zejména díky rychlému a dravému Pavlu Pessrovi ze Struhařova, kterého nám soupeř po zranění Sisla zapůjčil. Najednou bylo komu dát balon a rychlé průniky Pessra značně rozhodily domácí obranu a navíc vedly i k dvěma pěkným brankám. Nejdříve po ideální přihrávce od Pessra skóroval z pravé strany Pfeffer - 3:2 a o pár minut později se dostal do průniku za obranu struhařovských Pessr a dokázal prostřelit domácího golmana - 3:3.  Naši se dostávali daleko častěji do rychlých brejků a z jednoho  nich byla po faulu na Pessra nařízena penalta. Tu proměnil Havránek ve vedoucí gól pro naše barvy - 3:4. Domácí se snažili o kombinaci po zemi, ale naši hráči dobře bránili a dařilo se jim vytláčet domácí od našeho vápna do stran. Ze stran pak přicházeli centry před naší bránu ale z toho nedokázali nic vytěžit. Naši buď odhlavičkovali nebo míč pochytal Pavel Matoušek, který do druhé půle vystřídal F.Hájka, jenž si šel úspěšně zahrát do pole. Když domácí přes velkou snahu nedokázali už skórovat, potrestali je naši hráči. Rychlý míč za obranu do pravé strany dostal rychlý Pessr, míč zasekl a čekal na náběh. Pro míč si naběhl Havránek a z první trefil prázdný kout brány domácích - 3:5. Naši předvedli v druhé půli takticky dobrý výkon v obranné fázi, skvěle dirigoval a zajišťoval obranu Mirek Kačírek a tak se domácí k ohrožení naší branky příliš nedostávali a naše stará garda tak zahájila rok 2016 prvním vítězstvím.
Datum vložení: 24. 4. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 24. 4. 2016 0:00
Autor: Ing. Radek Novák