Další opatření k zamezení šíření koronaviru -

roušky

Omezme pohyb na veřejnosti, neshlukujme se, buďme ohleduplní k ostatním. Snažme se snížit riziko nákazy pro sebe i pro ostatní. Nosme roušky nebo si jinak chraňme obličej. Pokud jste v karanténě, důsledně ji dodržujte. Pokud jste v seniorském věku, nebo jste chronicky nemocní, zůstávejte doma. .. Aktualizováno 18.3.2020

Vláda kromě jiného doporučuje všem osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.  Pro zajištění základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků kontaktujte strostu obce na tel.:604 422 992.

Vedení Prahy zakázalo kvůli koronaviru vstup do vozů městské hromadné dopravy bez zakrytého nosu a úst. Nařízení vstoupí v platnost od půlnoci na úterý 17. března.  Doporučujeme nosit ochranné prostředky (roušku, rukavice) i do všech prodejen potravin.

Od 18. 3. 2020 platí zákaz vstupu do autobusů ICOM transport a.s. bez ochrany obličeje rouškou. Za roušku lze považovat i šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Rouška musí být pevně přichycena k obličeji. Zároveň z důvodu zamezení přenosu nákazy koronaviru /SARS CoV-2/, šíření nemoci COVID-19 a v zájmu zachování dopravní obslužnosti neobsazujte, prosím, první tři řady sedadel za řidičem.

Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, důrazně je žádáme, aby používali ochranné prostředky, ideálně respirátor nebo roušku nebo alespoň měli překrytý nos a ústa. Více na stránkách České pošty.

MOJE ROUŠKA CHRÁNÍ TEBE, TVOJE ROUŠKA CHRÁNÍ MĚ.

Žádáme všechny hospodyně v Přestavlkách, kteří mají možnost doma roušky ušít, aby nám pomohli s výrobou roušek pro naše spoluobčany. Potřebné materiály zajistíme. Naše veškeré snahy o zajištění ochranných pomůcek byly marné. Kdo by chtěl pomoci nechť se ozve starostovi obce tel.:317 777 822 nebo 604 422 992.

Ve snaze získat roušky či respirátory nadále pokračujeme,abychom ochránili především zdraví našich spoluobčanů a snažili se zamezit šíření viru mezi občany.

Vzhledem k neočekávanému vývoji současné situace budou v Benešově zrušené prvomájové slavnosti, čarodějnice a Benešovský jarmark. Na základě rozhodnutí města je od dnešního dne povoleno parkování v městě zdarma.

Veškeré nutné kontakty a informace, naleznete na portálu krizového řízení Středočeského kraje.

Další informace o onemocnění COVID-19 a mimořádných opatřeních naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR nebo https://koronavirus.mzcr.cz/.

onemocneni-aktulane-covid-19

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY o přijetí krizového opatření