Přestavlky u Čerčan
Přestavlky u Čerčan

Modernizace internetových stránek obce

Nová verze stránek

Přinášíme Vám nové stránky, které splňují zákonné podmínky přístupnosti a jsou inspirované posledními světovými trendy.

Jak jste si jistě všimli, od října 2019 jsou Vám k dispozici přepracované internetové stránky obce Přestavlky u Čerčan. Přinášíme Vám nové stránky, které jsou plně responzivní  tj. zobrazení stránky a texty budou optimalizovány pro všechny druhy zařízení - mobily, notebooky, netbooky, tablety atd. Stránky jsou na nové technologii s designem inspirovaným posledními světovými trendy a splňují všechny zákonné podmínky přístupnosti. 

Stránky se neustále doplňují a na jejich obsahu se ještě stále pracuje! Úplně přepracována a doplněna byla především titulní stránka s panoramatickou fotografií a výpisem posledních novinek, informací z úřední desky, blížících se akcí, posledních fotogalerií a přibyla aktivní mapa s odkazy. Upozorňuji, že na titulní stránce je vždy jen výpis, pro všechny aktuální informace je zapotřebí rozkliknout příslušnou sekci v menu.

Byla upravena a doplněna fotogalerie, kde jsou zveřejněny fotografie z obecních akcí, dále hlavní dokumenty obce, zápisy ze zasedání zastupitelstva obce a další. V horní liště funguje funkce vyhledávání. Co nejvíce dokumentů zveřejňovaných na stránkách obce bude pro lepší přehlednost ve strojově čitelném pdf, nikoli jen scany.  

Stránky jsem se pokusil co nejvíce zjednodušit. Na titulní stránce najdete nové menu a nová tlačítka pro rychlé odkazy. Zároveň byla pro vás spuštěna nová služba a to přepis hlášení obecního rozhlasu, což ocení především občané ze vzdálených lokalit i ti, kteří hlášení nemohli slyšet nebo mu nerozumněli. Důležitá hlášení budou rovněž posílána mailem nebo SMS.

Od jednotlivých spolků, které v obci působí, jsem si vyžádal nové informace, texty a fotografie, aby na stránkách byly aktuální informace. U spolků, které prozatím informace nedodaly, jsem je doplnil texty z veřejných rejstříků.

Obecní webové stránky musí splňovat řadu zákonů jako např. zák. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, který ukládá obcím povinně zveřejňovat vybrané informace nebo zákon č. 99/2019 o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací,  který mimo jiné ukládá, aby stránky byly vnímatelné, ovladatelné, srozumitelné a stabilní i pro osoby se zdravotním postižením dle nejrůznějších norem, podrobněji viz. Prohlášení o přístupnosti. Dále musíme dodržovat evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a další předpisy viz. Prohlášení o ochraně soukromí.

Společně s panem starostou naše stránky chápeme jako službu pro Vás občany a proto se vynasnažíme v maximální možné míře informovat obyvatele o aktuálním dění v obci a to nad rámec zákonem stanovených podmínek. Stále platí, že občané naší obce a majitelé nemovitostí mohou bezplatně využívat odběr novinek a zpráv přes SMS nebo e-mailem. K tomu je zapotřebí se zaregistrovat - postup ZDE.  Registrační formulář je nově na spodní liště stránek.

Pevně věřím, že se Vám nové stránky budou líbit a naleznete zde veškeré informace týkající se  naší obce. Uvítám jakékoli náměty či připomínky k obsahu stránek. Pokud máte nějaké materiály, které by jste chtěli zveřejnit (např. fotografie), zašlete nám je na ou@prestavlkyucercan.cz.

 

Ing. Radek Novák,
místostarosta a administrátor stránek
 

 

Datum vložení: 19. 11. 2019 18:57
Datum poslední aktualizace: 3. 1. 2020 11:09
Autor: Ing. Radek Novák

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
1
12
1
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Svátek

Svátek má Libuše, Amálie

Zítra má svátek Olga

Aktuální počasí

Počasí dnes:

10. 7. 2020

bourka

Bude skoro jasno až polojasno, během odpoledne až oblačno a postupně místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle silné. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Mapový portál

GObec

logo SMS ČR