Nouzový stav, přehled opatření, situace v Přestavlkách

COVID-19

Vláda od 5. října 2020 vyhlásila nouzový stav a přichází s krizovým opatřením v souvislosti s pandemií covid-19. Od pondělí se na 14 dní zakazují hromadné akce pro více než 10 osob ve vnitřních prostorech a více než 20 osob ve vnějších prostorech, ...

Vláda od 5. října 2020 přichází s krizovým opatřením v souvislosti s pandemií covid-19, na základě vyhlášeného nouzového stavu. Od pondělí se na 14 dní zakazují koncerty a divadelní představení, při kterých se převážně zpívá, a dále hromadné akce pro více než 10 osob ve vnitřních prostorech a více než 20 osob ve vnějších prostorech. Na území hlavního města Prahy a krajů, které jsou podle platného semaforu zařazeny do oranžové a červené, bude od 5. října 2020 do 18. října omezen provoz středních, vyšších a vysokých škol. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci bude v těchto krajích zakázána osobní přítomnost studentů na výuce. Nově nebude součástí vzdělávání zpěv a sportovní činnosti.

Situace v naší obci

V okolních obcích, i v Přestavlkách byla v podzimní vlně nákaza COVID-19 prokázána. Žádáme obyvatele, aby situaci nepodceňovali, nosili roušky a dodržovali mimořádná opatření. Buďte ohleduplní k sobě, svým blízkým a okolí. Stále platí, že moje rouška chrání tebe a tvoje rouška chrání mě.

Pro své občany máme k dispozici ochranné prostředky - jednorázové roušky, desinfekce, jednorázové rukavice. Kdokoli bude potřebovat roušky,  desinfekci nebo rukavice, přijďte na obecní úřad nebo kontaktujte starostu či místostarostu.

I nadále platí nabídka pomoci pro seniory nebo osoby v karanténě. Jedná se o zajištění nákupů základních potravin, drogistického zboží a léků, i jiných potřebných služeb, např. dovoz jídla, vyřízení pošty, úřadu a pod. Objednávky u starosty obce na tel. 604 422 992. Neváhejte se na nás obracet.

Provoz mateřské školy, pošty a obecního úřadu bude zajištěn - dodržujte prosím zavedená opatření, v budově noste roušky, udržujte rozestupy a používejte připravenou desinfekci! V budově probíhá pravidelná desinfekce prostor a dveří. Mateřská škola, pošta, volební místnost i sbor dobrovolných hasičů jsou vybaveni ochrannými prostředky a připraveni k bezpečnému provozu.   Spolupracujeme s paní ředitelkou i s velitelem jednotky.

Nebojte se přijít k volbám. Vše pro jejich bezpečný průběh je zajištěno. Na vše dohlídne volební komise, která bude zajišťovat desinfekci prostor i psacích potřeb. Dodržujte nařízená opatření - především noste roušky a udržujte rozestupy min. 2m a to i před budovou a řiďte se pokyny volební komise.

volby

Chcete být informováni o aktualitách z obce? Chcete mít ihned k dispozici text hlášení obecního rozhlasu, dokumenty z úřední desky, fotogalerie či kalendář akcí  ve vašem chytrém telefonu?Právě pro vás je určena naše nová mobilní aplikace – V OBRAZE. Více info na mobilni-aplikace/

Přehled nových opatření:

Zákaz hromadných akcí

- Ve vnitřních prostorách se může hromadných akcí účastnit maximálně 10 osob.
- Ve vnějších prostorách se může hromadných akcí účastnit nejvýše 20 osob.

Výjimky:

soudní procesy, jednání zastupitelstev obcí, pracovní kolektivy, členové jedné rodiny,
budou fungovat bazény, akvaparky i posilovny, nejde v tomto případě o hromadné akce
bohoslužby – může se jich účastnit až 100 lidí, nesmí se na nich zpívat

Restaurace

- U jednoho stolu bude moci být maximálně šest osob.
- Nakupování v obchodech se tato opatření nijak nedotknou.

Sport

- Utkání v registrovaných sportech mohou probíhat na všech úrovních bez omezení, ovšem bez diváků. Limit soutěžících či členů realizačních týmů bude dán na 130 osob na utkání.
- Zájmová sportovní činnost bude omezena na 20 lidí.
- V případě několika tréninkových skupin, např. na atletickém stadionu, jich může být přítomno několik, limit 20 se vztahuje na jeden kolektiv.

Svatby a pohřby

- Od 19. října bude limit 30 osob na pohřby i svatby. Záleží na vývoji následující týdny, počet osob se může změnit.

Divadla a kina

- Budou hrát bez omezení, počet diváků bude omezen na 500 lidí. Zrušeny jsou přestávky na občerstvení.
- Zakázána jsou operní a muzikálová představení.
- Zakázány jsou jakékoliv pěvecké akce.
- Zakázány jsou plesy.

Školy

- Střední školy v regionech, které jsou označeny červenou či oranžovou barvou, budou na 14 dní zavřené. Bude probíhat distanční výuka. Ve kterých regionech bude opatření platit, určí krajské hygieny. Např. Praha a Benešov mezi ně patří.
- Praktická výuka na středních školách se konat bude.
- Základní školy jsou v provozu, ovšem mají zakázán zpěv v hudební výchově a druhé stupně také tělesnou výchovu. Tělesná výchova bude nahrazena pobytem venku.
- Školní družiny budou normálně fungovat.
- Mateřské školy zůstávají v provozu.

Přílohy:

Usneseni-vlady-CR-ze-dne-30-9-2020-k-vyhlaseni-nouzoveho-stavu-na-uzemi-CR-od-5-10-2020-na-dobu-30-dnu​​​​​​​

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR https://koronavirus.mzcr.cz/vlada-od-5-rijna-omezuje-hromadne-akce-omezeni-cekaji-i-stredni-vyssi-a-vysoke-skoly/, Novinky.cz

Usneseni-vlady-CR-ze-dne-30-9-2020-k-vyhlaseni-nouzoveho-stavu-na-uzemi-CR-od-5-10-2020-na-dobu-30-dnu.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 132,88 kB

Usneseni-vlady-CR-ze-dne-30-9-2020-k-prijeti-krizoveho-opatreni-s-ucinnosti-od-5-do-18-rijna-2020.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 137,85 kB

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 132,88 kB