Prodloužení mimořádných opatření

Covid-19

Veškerá přijatá opatření se prodlužují do 1.dubna 2020.
Na veřejně dostupných místech se může pobývat nejvýše v počtu dvou osob.

Veškerá opatření, která má zabránit šíření nového typu koronaviru, jsou prodloužena do středy 1. dubna 2020. V platnosti tedy zůstává omezení volného pohybu osob v celé České republice, zákaz shlukování osob, zákaz vycházení bez roušky,  zákaz přítomnosti osob v restauracích, zákaz maloobchodního prodeje, kromě vyjmenovaných prodejen a provozoven (viz příloha), a další opatření.

Za účelem ochrany veřejného zdraví nařídilo Ministerstvo zdravotnictví pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob.

Vláda rovněž rozhodla, že lidé starší 65 let, držitelé ZTP/P s průvodci a také zamšstnanci pečovatelských služeb, budou mít nově pro nákupy ve větších obchodech s potravinami vyhrazený čas od 08:00 do 10:00 hodin.  Toto opatření se týká jen větších obchodů s prodejní plochou nad 500 m2. Malých provozoven se opatření již netýká. Vyjmenované osoby dle nařízení mají být všude upřednostněny!

Kromě jiného je doporučeno z hygienických důvodů všude využívat přednostně bezhotovostní platební styk a pokud je to možné omezit přímý kontakt. Vyzývá se k dodržování odstupu mezi osobami alespoň 2 metry a zajištění zvýšených hygienických opatření (zejména dezinfekci).

Vláda dále nařídila, že pod dobu trvání nouzového stavu není u zaměstnanců potřeba provádět periodické lékařské prohlídky. Více v přílohách...na stránkách obce.

LINKA MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

1212 (nonstop, bezplatná)

V případě vážných zdravotních problémů či ohrožení života volejte linky 155 a 112

INFOLINKA STÁTNÍHO ZDRAVOTNÍHO ÚSTAVU

Určená pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s infekcí COVID-19, je k dispozici denně od 9 do 21 hodin na čísle: 724 810 106.

INFOLINKY PRO STŘEDOČESKÝ KRAJ

Infolinka 771 137 070 je v provozu 7 dní v týdnu od 7:00 do 19:00.

V provozu je také linka 736 521 357, a to v PRACOVNÍ DNY od  7:00 do 16:00.

Informace ke COVID-19 na stránkách města Benešov - https://www.benesov-city.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=219&id=85789

Veškeré nutné kontakty a informace, naleznete na portálu krizového řízení Středočeského kraje.

Další informace o onemocnění COVID-19 a mimořádných opatřeních naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR nebo https://koronavirus.mzcr.cz/.

kontakty Koronavirus

Nové usnesení vlády o přijetí krizových opatření

24 sb045-20-AK.pdf

Mimořádné opatření – volný pohyb osob na území ČR