Přestavlky u Čerčan
Přestavlky u Čerčan

Zákaz vycházení bez roušky

koronavirus

Vláda schválila zákaz vycházení bez roušky, začne platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. V obci šijí roušky dobrovolnice ... aktualizováno 19.3.2020

Vláda schválila zákaz vycházení bez roušky,

začne platit od půlnoci ze středy na čtvrtek 19.3.2020. Mezi ně patří respirátory, roušky, šátky, šály a jiné obdobné tkaniny. K podobným opatřením od 18 hodiny sáhl i Středočeský kraj. Vláda vyzývá Čechy, aby dodržovali stanovená opatření, především zákaz vycházení kromě cest do práce a na nákup.

Jelikož nebylo možné zajistit ochranné roušky, starosta vyzval dobrovolnice, které se nelehkého úkolu zhostili skvěle a proto dnes budou rozneseny vyrobené ochranné pomůcky mezi naše spoluobčany. Věříme, že se dostanou roušky mezi vás všechny, kdo nedostane roušku dnes určitě bude dodána nejpozději zítra. Věříme, že naši skvělí dobrovolníci budou mít dostatek sil, aby měl každý občan naší obce minimálně 2 ks roušek pro patřičnou obměnu. Děkujeme všem bezvadným dobrovolnicím a dobrovolníkům za jejich snahu o zamezení šíření nákazy v naší obci.

Dále informujeme spoluobčany, že se nám podařilo objednat dostatečné množství desinfekce, která je bezplatně k dispozici na obecním úřadě a bude vydávána zítra od 9.00 na obecním úřadě. Na desinfekci je třeba donést nádobu do , které bude odměřováno, nejlépe rozprašovač. Desinfekce je určena na desinfikaci ploch, předmětů, povrchů i v potravinářství.Desinfekce na ruce je neustále poptávána.

Informace jak dlouho přežívá virus na různých površích - formou aerosolu asi tři hodiny.  Na klikách a kovu se virus udrží až 24 hodin.  Nejhorší je přežívání na plastech, tam je to až 48 hodin, na papíru to může být teoreticky 24 hodin.

Hodiny pro seniory v obchodech a lékárnách

Vláda rozhodla o opatření na ochranu důchodců v maloobchodním prodeji potravin, drogerie a lékárnách. Od čtvrtka od 10 do 12 hodin budou moci nakupovat jenom důchodci nad 65 let. Vláda doporučila všem provozovatelům maloobchodních prodejen dezinfikovat nákupní košíky po každém použití. Stejně tak kliky, madla, dveře, a to alespoň jednou za hodinu.

Lékárna Čerčany s.r.o. kvůli nedostatku personálu upravila provozní dobu. Ve všední dny tak bude otevřeno 7:30 -15:00, v sobotu 9:00 - 11:00.

Zápisy do ZŠ budou bez přítomnosti žáků

Základní školy budou muset v dubnu zapsat předškoláky do prvních tříd bez přítomnosti dětí. Zápisy budou dle plánu od 1. do 30. dubna, uvedlo Ministerstvo školství. ZŠ Čerčany má termín zápisu: 7.4.2020 14-17 hod. a 8.4.2020 14-16 hod. Jakmile budeme vědět, doplníme více informací.

Otevírací doba pošty vyhrazená seniorům

Pošta v Přestavlkách bude od 10 do 11 hodin zpřístupněná pouze občanům nad 65 let! Ostatní mohou  službu využít mezi 9 až 10 hodinou! 

Česká pošta od zítřka, 19. března, do odvolání bude přepravovat zásilky s rouškami zdarma, tedy bez nutnosti platit poštovné. Podmínkou je, že odesilatel bude roušky posílat zdarma bez požadavku o zaplacení adresátem a nebude chtít po adresátovi za dodané zboží žádné peníze, ani ve formě dobírky. Více na stránkách České pošty.

Moc nás to mrzí, ale ohlášená akce "Úklid obce", která se měla konat dne 4.4.2020 v rámci akce Ukliďme Česko, byla vlivem aktuálních opatření ZRUŠENA. O novém termínu budete včas informováni.

Přehled všech usnesení vlády proti koronavirové pandemii naleznete na https://www.zakonyprolidi.cz/koronavirus.

 

 

Přílohy

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY o přijetí krizového opatření

sb041-20.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 97,21 kB
Datum vložení: 18. 3. 2020 17:00
Datum poslední aktualizace: 19. 3. 2020 14:32
Autor: Ing. Radek Novák

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
1
12
1
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Svátek

Svátek má Markéta

Zítra má svátek Karolína

Aktuální počasí

Počasí dnes:

13. 7. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno. Denní teploty 20 až 24°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Mapový portál

GObec

logo SMS ČR