Zřízení místa zpětného odběru baterií a akumulátorů

sběrný box baterií

Obec Přestavlky zřídila pro obyvatele sběrné místo, kde mohou odevzdávat použité baterie a akumulátory, nachází se na chodbě v budově obecního úřadu a mateřské školy. Krabičky ECOCHEESE pro domácí skladování použitých baterií nabízíme zdarma.

Baterie do popelnic nepatří!

Tříděním baterií a akumulátorů chráníme přírodu: neznečišťujeme ji a šetříme zdroje nerostných surovin. Zbavte se i svého nepoužívaného mobilního telefonu - pomůžete přírodě, přispějete na dobročinnost, dáte práci hendikepovaným a můžete vyhrát nový telefon  - více ZDE.

pod

DO SBĚRNÉHO BOXU PATŘÍ: tužkové a knoflíkové baterie, monočlánky, dobíjecí baterie (akumulátory)

DO SBĚRNÉHO BOXU NEPATŘÍ: rezavé, rozbité nebo tekoucí / lepkavé baterie

sběr baterií

A proč vůbec třídíme baterie?

Pokud by baterie skončily v běžné popelnici, putovaly by na skládku nebo do spalovny. V obou případech by se z nich uvolňovaly škodlivé látky, včetně těžkých kovů. Ty by pak znečisťovaly ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody. Když baterie odnesete na sběrná místa, předcházíte těmto škodlivým procesům, které se negativně podepisují nejen na přírodě, ale i na našem zdraví. Zároveň díky recyklací získaným druhotným surovinám šetříme nerostné zdroje a nemusíme životní prostředí zatěžovat další těžbou.

Osvědčení o zřízení místa zpětného odběru přenosných baterií a akumulátorů ve smyslu § 31 zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech.

sběrné boxy baterií a MT

Pro naše občany nabízíme zdarma krabičky ECOCHEESE pro domácí skladování použitých baterií. K vyzvednutí jsou na obecním úřadě nebo na poště.

ecocheese

Tříděním baterií a akumulátorů chráníme především sami sebe

Vybité baterie a akumulátory obsahují škodlivé látky, zejména těžké kovy, a i přes své malé rozměry mohou napáchat v přírodě výrazné škody.

Správným tříděním baterií napomáháme k jejich recyklaci. Čím více vybitých baterií se dostane do recyklačního procesu, tím méně přírodních zdrojů je nutno vytěžit k výrobě nových. Zdraví nebezpečné materiály, které mnohé baterie obsahují, se podaří prostřednictvím recyklace zachytit. Z jedné tuny baterií lze přitom recyklací znovu získat až 167 kg oceli, 210 kg zinku, 205 kg manganu a přibližně 15 kg niklu a mědi.ecobat cesta recyklaceinfografika_ecocheese

Obec Přestavlky u Čerčan.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,6 MB
Datum vložení: 5. 10. 2020 13:34
Datum poslední aktualizace: 5. 10. 2020 20:09

Svátek má Teodor

Zítra má svátek Nina

23. 10. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, během odpoledne od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.

logo SMS ČR