Sokol Přestavlky B - TJ Sokol Drachkov 5:3 (1:1)

Mistrovské utkání IV. třídy, skupina A - neděle 05.10.2014, 14:00 hodin.

Matoušek 2, J. Mikulanda, Bečvář, J. Drazdík I.

Sestava:
1 Barchanski - 2 J. Mikulanda, 3 M. Pohůnek, 4 L. Bursík st. (C), 5 Z. Drazdík, 6 J. Drazdík I., 7 Velebil, 8 Vašák, 9 Matoušek, 10 Brambora, 11 Seidl.

Střídali:
13 Bečvář (46. minuta Vašáka), 12 P. Novák (50. minuta Seidla), 14 J. Pantoflíček (81. minuta Bečváře).

Proti deseti drachkovským hráčům se dlouho naši nedokázali prosadit. Měli míč více na kopačkách, ale jejich kombinace vedla až na malé vápno a zakončení včas chybělo. V 26. minutě střílel hráč hostí zdálky z levé strany, gólman Barchanski střelu podcenil a ta mu propadla přes ruce do sítě - 0:1. V 29. minutě střílel tvrdě z trestného kopu Z. Drazdík, míč se dvakrát odrazil, až doputoval na nohu Matouška a ten z levé strany prostřelil do sítě - 1:1. Po poločase se hra nezměnila. Naši si užívali hru v poli, dobře kombinovali, ale přesné zakončení chybělo. Mnoho střel šlo do obránců hostí nebo končilo nad brankou hostí. Po chybě v 57. minutě, které se dopustili domácí v rozehrávce ve středu hřiště, utekl domácí obraně hráč Drachkova a z levé strany překonal našeho gólmana - 1:2. O minutu později prošel drachkovský obránce od vlastního vápna celým hřištěm a dal snadno gól - 1:3. Domácí tlačili, zahráli si poměrně hezký kombinační fotbal, ale koncovka byla nepřesná a někdy až nepochopitelná. Buď nastřelili obránce hostů, nebo šly střely vedle a nad nebo dvakrát nastřelili domácí jen břevno branky hostí. Až v 62. minutě zakončil pohlednou kombinaci domácích přesnou hlavičkou J. Mikulanda a snížil na 2:3. V 72. minutě nechtěl prodlužovat kombinaci Matoušek, napřáhl ke střele z 25 metrů a srovnal skóre 3:3. Závar, kterých před brankou Drachkova přibývalo, využil v 82. minutě brankář A-týmu Bečvář a zblízka prostřelil do sítě - 4:3. Z mnoha dalších příležitostí domácích Přestavlk nebylo nic a tak hosté byli stále na dostřel, i když byli stále pod velkým tlakem domácích. Až v 90. minutě zakončil znovu pohlednou kombinační akci přestavlckých J. Drazdík a střelou přes celou bránu k tyči upravil na konečných 5:3. Přestavlčtí hráči si proti oslabenému celku Drachkova zahráli fotbal a dokázali zahodit příliš mnoho šancí na gól, ale k jejich cti slouží to, že dokázali nepříznivý vývoj utkání zvrátit v zasloužené vítězství.

Datum vložení: 5. 10. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 10. 2014 0:00