Sokol Jírovice - Sokol Přestavlky A 0:1 (0:1)

Mistrovské utkání OP - sobota 25.10.2014, 14:30 hodin.

Mastný.

Sestava Přestavlk:
1 Bečvář - 2 I. Novák - 4 P. Pantoflíček, 6 Kučera, 5 Pivoňka - 7 Z. Drazdík, 9 Kondáš, 8 P. Mrázek (C), 10 Brambora - 11 M. Pohůnek, 3 Mastný.

Střídali:
12 A. Bursík (79. minuta Z. Drazdíka), 13 J. Drazdík I. (83, minuta M.Pohůnka), 14 L. Bursík ml. (90. minuta Mastného).

Od začátku zápasu byli přestavlčtí lepší v kombinaci, ale k ohrožení branky se nedostávali. Až v 21. minutě se povedla kombinace po levé straně a následnou přihrávku na malé vápno proměnil Mastný ve volej skluzem, ale míč skončil jen vedle. O dvě minuty později dostal po kombinaci míč zpětnou přihrávkou před vápno Kondáš, pálil ze čtyřiadvaceti metrů ale jen nad bránu. Ve 40. minutě dostal nabito zpětnou přihrávkou Pivoňka, ale i jeho střela mířila vedle. Ve 43. minutě dostal ideální kolmici za obranu Mastný a podél gólmana suverénně proměnil - 0:1. Dvě minuty po zahájení druhého poločasu dostal míč do běhu na pravou stranu znovu Mastný, střílel na vzdálenější tyč, ale míč skončil vedle branky domácích. Přestavlčtí nedokázali pojistit hubené vedení, když šanci měl z levé strany už ve vápně Pivoňka, ale míč si zbytečně zasekával a přišel o něj. Stejně dopadl Brambora, který mohl pálit hned z voleje svou levačkou, ale zasekl si míč na pravou a nebylo z toho nic. Domácí vycítili šanci zdramatizovat utkání, a dostávali se častěji před naší bránu, a když to nešlo kombinací, šli do dlouhých nákopů. V 71. minutě po centru zprava se ocitl domácí hráč úplně sám před Bečvářem, pálil z voleje, ale náš gólman vyrážel reflexivně nohou. Šest minut před koncem po zmatku v naší šestnáctce nastřelili domácí tyč, i když jen z venku. Stejně skončila střela z dálky o dvě minuty později. Naši měli sérii čtyřech rohových kopů, ale nic z nich nevytěžili. Pak dostal míč do běhu mladý J. Drazdík, ale přihrávku na vlevo volného P. Mrázka uchvátal, a dal nepřesně. Nakonec závěrečný hvizd rozhodčího Babického byl osvobozením z boje, a ne fotbalu, který naši hráči připustili, protože se dopouštěli zbytečných ztrát míče uprostřed hřiště a až příliš se soustředili na obranu. Vítězství je cenné, ale proti dost slabému soupeři bylo víceméně povinností.
Datum vložení: 25. 10. 2014 0:00