Sokol Přestavlky A - Dolní Kralovice 1:1 (0:0)

Mistrovské utkání OP - sobota 17.05.2014, 17:00 hodin.

Sestava: 17 Toman – 2 I. Novák – 6 Pivoňka, 3 Berka, 5 J. Mikulanda – 9 M. Mrázek, 8 P. Mrázek (kapitán), 7 Kačírek, 10 Brambora – 11 Pohůnek, 4 P. Pantoflíček.

Střídali:

Připraveni:
1 Bečvář, 13 Kroulík, 14 Velebil.

Bez střelecky disponovaného Mastného z posledních kol se musel obejít náš tým. Na hrotu se představil obránce P. Pantoflíček a určitě nezklamal. Na silně podmáčeném trávníku začali naši hráči velice aktivně a zejména P. Mrázek ostřeloval branku hostí. V 8. minutě střílel těsně vedle, o minutu později přihrál P. Pantoflíčkovi, ten šel sám na gólmana, vystřelil, ale louže zastavila jeho pokus. Ve 24. minutě Kačírkův trestný kop vyrážel brankář jen na roh. Tlak našich sílil, po centru Brambory vyrážel gólman do tyče, od ní míč doputoval před P. Pantoflíčka ale jeho doklepnutí skončilo znovu jen v louži vody. Pak přišel zkrat P. Mrázka a ten byl vyloučen a naši museli až do konce zápasu bojovat jen v deseti. Hosté měli šanci ve 40. minutě, když Brambora nepokryl na zadní tyči hráče, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle. Do poločasu zahrozili i naši střelami Berky a Kačírka, ale gól se jim dát nepodařilo. Přes oslabení našich o jednoho hráče se hrál druhý poločas vyrovnaný fotbal. V 53. minutě vyrážel Doležal Pivoňkovu dělovku a dorážka se mezi tyče nevešla. Na druhé straně zahrozil Boček, ale střela skončila jen těsně vedle. V 75. minutě šli hosté do vedení. Bočka nedohrál M. Mrázek, ten vypálil, Toman neudržel míč, který mu propadl do sítě - 0:1. Vzápětí mohl M. Mrázek vyrovnat, ale jeho střelu vyrazil gólman na roh. Kralovičtí mohli pojistit své vedení v 84. minutě ale střela agilního Bočka skončila jen na tyči. V 90. minutě kopali naši přímý volný kop, Kačírek ho pěkně zatočil před branku hostí, kde byli všichni naši hráči a prosadit se hlavou dokázal už tradiční náš hlavičkář Pohůnek-1:1. Až překvapivě hezký fotbal se hrál za stálého deště na velmi těžkém terénu. Naši si zaslouží pochvalu za obětavý výkon v deseti. Škoda zkratu našeho kapitána P. Mrázka protože v jedenácti by zřejmě dokráčeli i k dalšímu vítězství. Naši znovu prokázali, že do horní poloviny tabulky OP oprávněně patří. V chladném počasí sledovalo utkání asi čtyřicet diváků.

Datum vložení: 18. 5. 2014 0:00