Petr Konvička (Týnec n/S.) - Pavel Urban (Týnec n/S.), Jiří Frydrychovský (Benešov).

1 Bečvář - 2 J. Mikulanda, 3 Mastný, 4 P. Pantoflíček, 5 Pivoňka, 6 Kučera, 7 Kačírek, 8 P. Mrázek (C), 9 Kondáš, 10 Brambora, 11 Sisel.

12 M. Pohůnek (63 minuta Pantoflíčka), 13 Z. Drazdík (81. minuta Sisla).

14 J. Drazdík I. a 15 L. Bursík ml.

Sestava Jankova:
1 Nerad - 2 Hameršmíd, 3 Čermák, 4 Kolář, 5 Peroutka, 7 Veselý, 8 Říha, 10 Balík, 11 Skála (C), 13 Horčička, 14 Uhliar.

Střídali:
16 Zajíc (87. minuta Veselého), 12 Šimánek (89. minuta Horčičku), 9 Kratochvíl (90. minuta Uhliara).

Utkání s ambiciózním mužstvem Jankova bylo vcelku vyrovnané. Hosté byli lepší v přihrávkách a kombinaci, ale domácí je do blízkosti brány příliš nepouštěli. V 7. minutě dostal míč do pravé strany Mastný, ale jeho centr z úhlu skončil jen na břevně branky hostí. O dvě minuty později centroval hráč Jankova z pravé strany a P. Pantoflíček nasměřoval míč do vlastní sítě - 0:1. V 13. minutě šel centr do vápna hostí, Kačírek špatně zpracoval a střílel nad bránu. Pak měli domácí další dva střelecké pokusy, Kačírek z dálky metr vedle a Brambora z trestného kopu zprava jen do náruče brankáře. V 17. minutě stříleli ze střední vzdálenosti hosté, míč byl zblokován a Bečvář pohodlně chytal. Ve 28. minutě šel centr na hlavu Kondáše, ale ten mířil jen vedle. Ve 33. minutě zahráli hosté malou domů, gólman chytil rukama a domácí měli nepřímý volný kop ze třinácti metrů. První pokus se nezdařil a rozhodčí ho nechal opakovat, Kačírek zeď prostřelil, ale trefil jen gólmana. Po změně stran měl první šanci opět Mastný, který si naběhl za obránce hostí, ale míč dal jen do rukou brankáře. Jankov zahrozil o tři minuty později, ale hlavička po centru zleva se mezi tyče nevešla. V 52. minutě dostal míč do běhu za obranu domácích Horčička a podél gólmana zvýšil na 0:2. Domácí se snažili, dostávali se častěji do blízkosti branky Jankova, ale dát gól se jim nedařilo. Kolmici v 59. minutě zakončil Mastný jen do brankáře, v 64. minutě mu dorážku ve skluzu srazil Jankovský bek na roh. Ale i hosté měli šanci, když míč prošel přes vápno a dorážku chytil Bečvář. Pak se dostal ke střele i J. Mikulanda, ale byl příliš blízko brankáře Nerada a prostřelit ho se mu nepodařilo. V 76. minutě si naběhl pro míč šikovný M. Pohůnek, na míč směřující před bránu si naběhl Kondáš a nekompromisně zavěsil - 1:2. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Tvrdou střelu Kondáše Nerad jen vyrážel, dorážku P. Mrázka také, ale rychlý míč na pravé tyči Mastný nestihl a dal ve skluzu jen vedle. V 87. minutě poslali hosté rychlý pas z pravé strany přes vápno doleva, tam si naběhl rychlý Horčička a přes celou bránu snadno zavěsil -1:3. Hosté z Jankova byli lepší, dokázali dát tři branky. Domácí měli brankových šancí daleko více, ale dát gól byl pro ně velký problém a tak vítězství Jankova je zasloužené. Mužstvo Jankova je relativně mladé o čemž svědčí devět hráčů ročníků 1991 a mladších a proto figuruje na 3. místě tabulky, kde je bodově na tom stejně jako druhý Struhařov a první Maršovice. Za pěkného podzimního počasí a na pěkném terénu sledovalo zápas dobrých 70 diváků.
Datum vložení: 1. 11. 2014 0:00