Sokol Přestavlky - Sokol Jankov 5:1 (2:1)

So 19.5.2018 v 17 hodin - mistr. zápas OP

Rozhodčí: Josef Hocek(Struhařov) - Serhyi Shapovalov(Benešov), Daniel Chmelař(Benešov).

Branky: Podhorský, D.Braný, Kondáš, J.Mikulanda, M.Pohůnek - Balík.

Sestavy: Přestavlky: 15 M.Šach - 11 Moravec, 5 Kondáš, 4 P.Pantoflíček, 10 Brambora -13 D.Braný, 7 Kačírek, 6 Podhorský, 3 J.Mikulanda - 8 P.Mrázek(C), 9 M.Pohůnek.

Střídali: 2 Stejskal(10. P.Mrázka), 12 J.Pantoflíček (74.J.Mikulandu).

Jankov :   1 Málek - 3 D. Čermák, 5 Peroutka, 6 Vrzal, 7 Zach, 10 Balík, 11 Skála(C),14 Harmeršmíd, 16 Zajíc, 12 Krška, 8 Chvátal.

Střídali: 9 M.Čermák(74. Harmeršmída), 2 Procházka(83. Chvátala)                      4 Brabenec(52.Kršku).

Utkání začalo smolně pro domácí, protože už v 10.minutě se zranil domácí kapitán Mrázek a musel být střídán. V 16.minutě zacentrovali hosté z pravé strany a jejich útočník ze čtyř metrů mířil hlavou jen do golmana Šacha. Hned z protiútoku šli domácí dva na jednoho, Stejskal přihrál Pohůnkovi a ten zkoušel z osmnácti metrů technickou střelou obstřelit golmana ale míč šel jen metr vedle levé tyče. Za čtyři minuty šli domácí do vedení. Po přistrčení míče od Stejskala na Podhorského přišla stahovačka ala Zidane a křižná střela na zadní tyč přímo do sítě - 1:0. O minutu později mohlo být srovnáno, ale střelu hostujícího Balíka po pěkné zasekávačce vyrážel nohama skvělý Šach. Ve 26.minutě se vydařila útočná akce hostům, první střelu Šach stačil vyrazit ale odražený míč poslal do sítě Balík - 1:1.  V 34.minutě se povedla hezká kombinační akce domácím, z levé strany přišel centr na zadní tyč kde byl zcela volný Braný, který hlavou přes bránu k pravé tyči skóroval - 2:1. O čtyři minuty později přišel rychlý brejk domácích zakončený střelou Braného z pravé strany, kterou skvěle vyrazil jankovský golman nad břevno na roh. Dvě minuty před poločasovou přestávkou vyhrál osobní souboj o míč Stejskal, přihrál Pohůnkovi, ale jeho střelu brankář vyrazil na noho J.Mikulandy, ten pálil k levé tyči, ale znovu se zaskvěl golman Jankova a vyrážel míč na roh. V 49.minutě zahrávali domácí přímý volný kop téměř z poloviny hřiště, centr z pravé strany od Kačírka si nechali hostující obránci přeletět za sebe a tam byl nekrytý Kondáš, který hlavou pohodlně skóroval - 3:1. O čtyři minuty později vyšla kombinace domácím, na konci byla přihrávka doleva na J.Mikulandu, který se trefil přes celou bránu za tyč - 4:1. Domácí hráli v klidu, vycházela jim kombinační hra a jankovští propadali. V 73.minutě vyšla domácím kombinace, míč se nakonec dostal na pravou stranu ke kopačce Pohůnka a ten šajtlí přes celou bránu nedal golmanovi hostí žádnou šanci - 5:1. V 84. a v 85.minutě mohli domácí zvýšit svoje vedení, ale ani střela Braného či dalekonosná střela Moravce se mezi tyče nevešly. Domácí vyhráli zaslouženě, hosté totálně propadli v druhém poločase.

Datum vložení: 22. 5. 2018 0:00
Autor: Sokol Přestavlky