Sokol Vrchotovy Janovice - Sokol Přestavlky 2:4 (1:2)

Ne 1.5.2016 v 15 hodin - mistr. zápas OP.

Rozhodčí: Zdeněk Pessr (Struhařov) - Daniel Budil(Benešov), Vladislav Klápa (Benešov).

Branky: J.Mikulanda, Tauer, Kačírek, M.Pohůnek.

Sestava: 1 Bečvář - 6 Kučera, 5 Kondáš - 4 M.Mrázek, 2 F.Jendele, 15 Tauer, 7 Kačírek, 3 J.Mikulanda, 10 Brambora, 8 P.Mrázek(C), 11 M.Pohůnek.
Střídali: 12 J.Drazdík (87.min Tauera), 13 Figr(90.min M.Pohůnka).
Připraven: 14 L.Bursík ml.

Utkání začalo pro naše barvy nešťastně. Už v 9.minutě procházel mezi našimi obránci záložník domácích, ale v našem vápně se ochotně poroučel k zemi a rozhodčí Pessr neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Ten domácí proměnili ve vedoucí branku zápasu - 1:0. V 17.minutě se povedla našim pěkná kombinační akce, krásné přiťuknutí míče zpět proti noze Kačírka, ten pálil z voleje jen kousek mimo domácí brány. O šest minut později dostal míč do levé strany M.Pohůnek, přihrávkou našel nabíhajícího J.Mikulandu , který bezpečně zavěsil - 1:1. V 25.minutě se prezentoval  pěknou střelou  P.Mrázek jen těsně nad bránu domácích. O tři minuty později šli naši do vedení. Dlouhý míč letěl na hranici vápna domácích, bek míč hlavou prodloužil na domácí bránu, brankář stačil vyrazit na tyč a od ní šel míč přímo na kopačku našeho Tauera, který pohodlně dorazil do sítě domácích - 1:2.  V 54.minutě kopal přímý volný kop z dobrých pětatřiceti metrů P.Mrázek a k překvapení všech skončil míč jen na břevně domácí brány. O minutu později se povedla našim kombinační akce po pravé straně, míč se dostal po pěkném přiklepnutí zpět ke Kačírkovi a ten s tečí domácího beka rozvlnil síť v bráně domácího golmana potřetí 1:3. V 62.minutě se prezentoval pěknou akcí mladý Tauer, potáhl si míč podél vápna a technickou střelou přes celou bránu trefil jen tyč. V 64.minutě fauloval domácí hráč Bramboru, ten se po něm ohnal a rozhodčí faul v náš prospěch písknul, ale oba hráči dostali ŽK a pro Bramboru to byla druhá, takže ČK a vyloučení. V 74.minutě mohl pojistit naše vedení M.Pohůnek, když ho pasem za obranu vybídl P.Mrázek, ale Pohůnek sice přehodil vybíhajícího golmana ale i branku. V 82.minutě z místa pravého beka odkopával míč Tauer, ale trefil se jen do středu hřiště na domácího hráče, ten si míč posunul vpřed a střela skončila pod břevnem naší brány v síti - 2:3. Místo pekla a strachu o výsledek však naši vcelku jistě kontrolovali hru a domácí k ničemu vážnějšímu nepustili. Naopak v 84.minutě zahrával z levé strany přímý volný kop Kačírek, brankář se k míči nedostal a tak pohotový Pohůnek poslal míč tradičně hlavou do domácí sítě - 2:4. Dvě minuty před koncem udělal dva beky domácích P.Mrázek střílel, brankář vyrážel do tyče, dorážku obstaral J.Mikulanda ale mířil vysoko nad. Naši hráči si rozhodně tři získané body zasloužili, protože byli lepší a domácí do šancí prostě nepouštěli.
Datum vložení: 1. 5. 2016 0:00